Jak to działa?

Proponowany przez nas kurs obejmuje spotkania w dwa, najczęściej następujące po sobie weekendy (przez weekend rozumiemy piątkowy wieczór i całą sobotę). Kurs ma formę wykładową (Program) – zazwyczaj jeden weekend jest prowadzony przez o. Tomasza Zamorskiego OP, drugi przez małżeństwo Państwa Michalaków – więcej informacji na ten temat znajduje się w zakładce Prowadzący. Spotkania w piątki odbywają się w godzinach 18.00-20.15 lub 21.00, natomiast w soboty w godzinach 9.30-15.00.  Oprócz tych dwóch spotkań weekendowych narzeczeni biorą udział w dwóch rozmowach w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego. Można je odbyć w naszym klasztorze – informacje o tym zostaną podane podczas kursu, można też skorzystać z innej poradni (u nas nie trzeba uiszczać dodatkowej opłaty za te spotkania, w innych poradniach trzeba będzie to zrobić:) 

Kurs odbywa się w Klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Zielonej 13 w Łodzi (wejście od ul. Wólczańskiej), w Auli na I piętrze. Mogą w nim brać udział pary oraz w wyjątkowych sytuacjach pojedyncze osoby. Forma kursu domaga się pracy w parze, stąd zachęcamy, by przychodzić razem pomimo wszelkich trudności. Nie trzeba również być mieszkańcem Łodzi – kurs jest otwarty dla wszystkich mieszkańców znanego nam świata. Uczestnictwo jest możliwe tylko po wcześniejszym zapisie.  Obecność podczas kursowych weekendów jest obowiązkowa, nie uwzględniamy żadnych zwolnień z części spotkań. W soboty kursowe istnieje możliwość skorzystania w przerwach z kawiarenki, gdzie będą dostępne napoje (woda, herbata, kawa) oraz słodkie przekąski. 

Zapisy na kurs odbywają się tylko i wyłącznie przez internet wysyłając zgłoszenie na adres mailowy podany w zakładce Zapisy. Ilość miejsc na każdy termin jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Koszt organizacji kursu wynosi 150 PLN od osoby. Państwo sami decydujecie czy chcecie te pieniądze nam ofiarować (można zapłacić mniej albo wcale, można również zapłacić więcej, wspomagając tych, którzy nie mogą zapłacić). Pieniądze są zbierane podczas kursu.