Jak to działa?

Proponowany przez nas kurs obejmuje spotkania w dwa najczęściej następujące po sobie weekendy (przez weekend rozumiemy piątkowy wieczór i całą sobotę). Kurs ma formę wykładową (Program) – zazwyczaj jeden weekend jest prowadzony przez o. Tomasza Zamorskiego OP, drugi przez małżeństwo Państwa Michalaków – więcej informacji na ten temat znajduje się w zakładce Prowadzący. Spotkania w piątki odbywają się w godzinach 18.00-20.15, natomiast w soboty w godzinach 9.00-15.00.  Oprócz tych dwóch spotkań weekendowych narzeczeni biorą udział w dwóch rozmowach w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego. Można je odbyć w naszym klasztorze – informacje o tym zostaną podane na kursie, bądź skorzystać z innej poradni (u nas nie trzeba uiszczać dodatkowej opłaty za te spotkania, w innych poradniach trzeba będzie to zrobić:) 

Kurs odbywa się w Klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Zielonej 13 w Łodzi (wejście od ul. Wólczańskiej), w Auli na I piętrze. Mogą w nim brać udział pary oraz w wyjątkowych sytuacjach osoby pojedyncze. Forma kursu domaga się współpracy w parze, stąd zachęcamy by przychodzić razem pomimo wszelkich trudności. Nie trzeba również być mieszkańcem Łodzi – kurs jest otwarty dla wszystkich mieszkańców znanego nam świata. Uczestnictwo jest możliwe tylko po wcześniejszym zapisie i obecność jest obowiązkowa na całym kursie, przez dwa weekendy, nie uwzględniamy żadnych zwolnień z części spotkań. Podczas całego kursu jest możliwość skorzystania w przerwach z kawiarenki, gdzie są dostępne napoje (woda, herbata, kawa) oraz słodkie przekąski. W sobotę przewidywana jest krótka przerwa obiadowa, podczas której posiłki uczestnicy organizują sobie we własnym zakresie.

Zapisu na kurs można dokonać tylko i wyłącznie przez internet pisząc na adres mailowy podany w zakładce Zapisy. Ilość miejsc na każdy termin jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Koszt organizacji kursu wynosi 90 PLN od osoby. Państwo sami decydujecie czy chcecie te pieniądze nam ofiarować (można zapłacić mniej albo wcale, można również zapłacić więcej, wspomagając tych, którzy nie mogą zapłacić). Pieniądze są zbierane podczas kursu, żadne wcześniejsze wpłaty nie są wymagane. Nie trzeba również dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów